Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Prehliadka krojovaných skupín, Sobotište

6 júla @ 14:00 - 23:00


Malebná obec Sobotište sa opäť stane dejiskom očarujúcej prehliadky ľudových tradícií. Milovníci folklóru by si určite nemali nechať ujsť túto jedinečnú udalosť, ktorá sa uskutoční 6. júla 2024. Organizátori sľubujú pestrý program plný hudby, tanca a ľudových krojov.

Krojovaný sprievod rozžiari ulice

Podujatie odštartuje o 14:00 hodine, keď sa z parkoviska pred základnou školou vydá na cestu krojovaný sprievod. Farebné kroje a veselá atmosféra prilákajú pozornosť okoloidúcich, kým sprievod dorazí na námestie. Tu sa naplno rozbehne program, ktorý poteší všetky vekové kategórie.

Šabliari a folklórne skupiny v hlavnej úlohe

O pol tretej popoludní sa predstavia šabliari z Borského Mikuláša. Ich vystúpenie sľubuje strhujúcu ukážku tradičného bojového umenia našich predkov. Následne sa o 15:00 presunie ťažisko programu do Kultúrneho domu A. Jurkovičovej, kde divákov očarí pestrá paleta vystúpení folklórnych skupín.

Zábava pokračuje do neskorých hodín

Po skončení hlavného programu sa o dobrú náladu postará hudobná skupina OZ Pruclek zo Senice. Ich rytmy roztancujú aj tých najzdržanlivejších návštevníkov a zaručia, že zábava potrvá až do neskorého večera.

Sobotište ožije folklórom

Toto podujatie organizuje Okresná organizácia Únie žien Slovenska v Senici v spolupráci so Základnou organizáciou Únie žien Slovenska v Sobotišti, miestnou folklórnou skupinou a obcou Sobotište. Spoločnými silami pripravili program, ktorý nielen pobaví, ale aj pripomenie bohaté kultúrne dedičstvo nášho regiónu.

Neváhajte a príďte si vychutnať kúsok tradičného Záhoria v Sobotišti. Táto prehliadka krojovaných skupín sľubuje byť nezabudnuteľným zážitkom pre celú rodinu.

Prehliadka krojovaných skupín, Sobotište

Prehliadka krojovaných skupín, Sobotište


Podrobnosti

Dátum:
6 júla
Čas:
14:00 - 23:00
Udalosť Kategórií:
, , , ,
Udalosť Značky:
,

Organizátor

Obec Sobotište
Phone
034/628 21 02
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Kultúrny dom Sobotište
Sobotište 11
Sobotište, 906 05 Slovenská republika
+ Google Map
Phone
034/6282102
View Miesto udalosti Website

Blogy a články

Najbližšie podujatia


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>