Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Otvorenie – Archeopark Cífer-Pác

27 apríla @ 13:00 - 21:00

Archeopark Cífer-Pác

Milovníci histórie a archeológie sa môžu tešiť na jedinečné podujatie. Archeopark Cífer-Pác otvára svoje brány pre verejnosť. Na poslednú aprílovú sobotu je pripravený bohatý program pre všetky vekové kategórie.

Rímska doba na vlastnej koži

Hlavným lákadlom programu je vystúpenie historickej skupiny s názvom Coh•VIII Leg•X•GPF. Táto skupina sa zaoberá Rímskou dobou za vlády Marca Ulpia Traiana. Diváci zažijú autentickú atmosféru legionárskeho tábora. Uvidia živé ukážky boja, tréningu, ale aj bežného života v tábore.

Remeslá našich predkov

Výskum v lokalite Nad mlynom odhalil stopy remeselných dielní a pracovných nástrojov. Počas otvorenia si návštevníci budú môcť vyskúšať rôzne dobové techniky. Uvidia textilnú výrobu, výrobu keramiky alebo dobových šperkov. Jednou z nosných tém Archeoparku je pestovanie a spracovanie plodín v minulosti. Návštevníci si budú môcť vyskúšať celý proces spracovania obilného zrna. Pripravia si aj jednoduchý pokrm.

Tajomstvá praveku odhalené

Do ešte dávnejšej minulosti návštevníkov prenesie Petr Zítka. Tento remeselník sa zaoberá výrobou kópií pravekých kamenných nástrojov autentickou technológiou. Pod jeho odborným dohľadom si každý môže vyskúšať základné postupy. Naučí sa štiepanie a úpravu kamenných nástrojov, ktoré používali napríklad aj lovci mamutov.

Program bude až do večerných hodín

Vstup pre návštevníkov do areálu bude možný od 13. hodiny. Program bude trvať až do večných hodín. Príďte zažiť jedinečnú atmosféru a preniknúť do tajov našej histórie. Organizátori sa tešia na vašu návštevu v Archeoparku Cífer-Pác.


Details

Date:
27 apríla
Time:
13:00 - 21:00
Event Category:
Event Tags:
, ,

Organizer

Archeopark Cífer-Pác
Phone
0908 645 998
View Organizer Website

Venue

Archeopark Cífer-Pác
Pác 60
Cífer, 91943 Slovenská republika
+ Google Map

Blogy a články

Najbližšie podujatia


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>