Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Noc múzeí a galérií v Múzeu Senica: Objavte čaro starej Senice

18 mája @ 14:00 - 23:00


Múzeum Senica sa opäť chystá otvoriť svoje brány počas obľúbenej Noci múzeí a galérií. Tento rok sa podujatie zameria na tému “Stará Senica”, ktorá návštevníkom priblíži históriu a vzhľad mesta pred rokom 1960, kedy pôvodné mesto zaniklo pod náporom modernizácie.

Komentované prehliadky s lektormi z Klubu priateľov histórie Senica

Počas tohto výnimočného večera budú návštevníkov sprevádzať skúsení lektori Ján Peter a Ján Hromek z Klubu priateľov histórie Senica. Vďaka ich odborným výkladom sa dozvieme mnoho zaujímavých faktov o minulosti nášho mesta.

Posledná možnosť vidieť expozíciu “Senické kúrie a kaštiele”

Noc múzeí a galérií bude zároveň poslednou príležitosťou zhliadnuť krátkodobú expozíciu s názvom “Senické kúrie a kaštiele”. Táto výstava návštevníkom poskytne jedinečný pohľad na honosné stavby, ktoré kedysi zdobili panorámu Senice, no dnes už, žiaľ, neexistujú.

Otvorenie novej stálej expozície “Stará Senica”

Sviatok múzeí, 18. máj, sa stane významným dňom pre Múzeum Senica. Práve vtedy sa totiž po prvýkrát verejnosti sprístupní nová stála expozícia s názvom “Stará Senica”. Tá nadväzuje na končiacu krátkodobú výstavu a doplní už existujúcu maketu mesta z konca 19. storočia.

Podujatie, ktoré si nemôžete nechať ujsť

Noc múzeí a galérií v Múzeu Senica sa uskutoční v sobotu 18. mája 2024 od 14.00 do 23.00 hod. v priestoroch Letohrádku Sokolovňa. Vstup je voľný, takže neváhajte a príďte stráviť nezabudnuteľný večer plný histórie a objavovania. Okrem komentovaných prehliadok a expozícií na vás čakajú aj zaujímavusie o starej Senici s odborníkmi J. Petrom, J. Hromekom a T. Motusom.

Toto podujatie organizuje Mesto Senica, MSKS Senica a TTSK Trnavský samosprávny kraj. Vďaka ich podpore máme možnosť hlbšie spoznať históriu nášho mesta a uchovať jej odkaz pre budúce generácie.

Noc múzeí a galérií v Múzeu Senica

Noc múzeí a galérií v Múzeu Senica


Details

Date:
18 mája
Time:
14:00 - 23:00
Event Categories:
, , ,
Event Tags:
, ,

Organizer

Mesto Senica
Phone
034/651 5004
Email
prednosta@senica.sk
View Organizer Website

Venue

Múzeum Senica
Štefánikova 724/20
Senica, 905 25 Slovenská republika
+ Google Map
Phone
+421 34 651 5001
View Venue Website

Blogy a články

Najbližšie podujatia


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>