Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Nebola som len herečka, Hlboké

4 mája @ 19:00 - 21:00

Nebola som len herečka, Hlboké

Divadelná inscenácia o prvej slovenskej herečke opäť v Hlbokom ako odvážna Anička Jurkovičová Hurbanová prekonala predsudky svojej doby. V obci Hlboké sa 4. mája 2024 uskutoční divadelné predstavenie s názvom “Nebola som len herečka”. Inscenácia zobrazuje život Aničky Jurkovičovej Hurbanovej, ktorá je považovaná za prvú slovenskú ochotnícku herečku. Vstupenky sú v predpredaji na Obecnom úrade v Hlbokom.

200 rokov od narodenia novomestskej rodáčky

Tento rok si pripomíname 200. výročie narodenia Aničky Jurkovičovej Hurbanovej. Táto novomestská rodáčka prekonala predsudky vtedajšej doby a stala sa priekopníčkou žien na divadelných doskách. Jej odvaha a túžba po vzdelaní inšpirovali mnohé ďalšie ženy.

Život s J. M. Hurbanom v spomienkach

Divadelná inscenácia začína spomienkami Aničky v jej rodnom Novom Meste nad Váhom. Následne sa dej presúva do Sobotišťa a Hlbokého, kde prežila svoj život po boku Jozefa Miloslava Hurbana. Hurban bol jedným z vodcov štúrovskej generácie a významnou osobnosťou slovenského národa.

Krásna a vzdelaná žena, ktorá poplietla hlavu štúrovcom

Anička Jurkovičová Hurbanová bola nielen krásna, ale aj vzdelaná mladá dáma. Svojím šarmom a inteligenciou zaujala viacerých štúrovcov. Napokon však svoje srdce navždy spojila s národovcom J. M. Hurbanom.

Predstavenie Aničky ako emancipovanej národovkyne a milujúcej manželky

Inscenácia “Nebola som len herečka” predstavuje Aničku Jurkovičovú Hurbanovú v mnohých rolách. Diváci ju spoznajú ako odvážnu mladú dámu, emancipovanú národovkyňu, milujúcu manželku a starostlivú matku. Jednoducho ako výnimočnú ženu, ktorá sa nebála ísť za svojimi snami a presvedčením.

Nebola som len herečka, Hlboké 

Nebola som len herečka, Hlboké


Details

Date:
4 mája
Time:
19:00 - 21:00
Event Category:
Event Tags:
,

Organizer

Obec Hlboké
Phone
034/65 48 7198
Email
obechlboke@obechlboke.sk
View Organizer Website

Venue

Kultúrny dom, Hlboké
Hlboké 258
Hlboké, 906 31 Slovenská republika
+ Google Map
Phone
034/65 48 7198
View Venue Website

Blogy a články

Najbližšie podujatia


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>