Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Návrat ku koreňom: Jarný koncert oslavujúci českú hudbu, Stodoua Kúty

25 mája @ 18:30 - 21:00


Aj v roku 2024 sa bude konať Rok českej hudby, ktorý prinesie množstvo zaujímavých podujatí. Jedným z nich bude aj jarný koncert “Návrat ku koreňom”, ktorý sa uskutoční 25. mája 2024 o 18:30 v Stodoue Kúty. Koncert organizuje občianske združenie Pjekné mjestečko a je podporený z verejných zdrojov Hudobného fondu na podporu umenia Music Fund Slovakia.

Otvírání studánek

Motto koncertu “Studánko hlubáňko, studánko rubínko, buď vždycky čistá a pro zdraví jistá” pochádza od autora Miloslava Bureša. Táto myšlienka vyjadruje význam čistoty a zdravia, ktoré sú pre život nesmierne dôležité.

Bohatý hudobný program

Vystúpia viaceré zoskupenia, sólisti, recitátori s husľami, violou či klavírom. Svoj talent predstaví aj ženský komorný zbor Les Sirènes či zbormajster Lukáš Kunst. V programe zaznejú diela významných skladateľov, ako sú Bohuslav Martinů, Alexander Moyzes či Ivan Hrušovský.

Vstupenky a organizácia

Vstupenky na koncert je možné zakúpiť v sieti Predpredaj.sk za cenu 10€. Na mieste budú vstupenky dostupné za 14€. O organizáciu podujatia sa stará občianske združenie Pjekné mjestečko, ktoré sa snaží prinášať kvalitné kultúrne zážitky.

Jarný koncert oslavujúci českú hudbu

Jarný koncert “Návrat ku koreňom” v rámci Roku českej hudby 2024 sľubuje nezabudnuteľný umelecký zážitok. Spojenie hudby, recitácie a symboliky otvárania studničiek vytvorí jedinečnú atmosféru, ktorá poslucháčov prenesie bližšie k prírode a k našim koreňom. Nenechajte si ujsť toto výnimočné podujatie a príďte si vychutnať krásu českej hudby v podaní skvelých umelcov.

Rok českej hudby 2024

Roky končiace štvorkou majú v českej hudbe podobný význam ako roky končiace osmičkou pre národ a štát. Je až pozoruhodné, ako často pripadajú na výročia narodenia, úmrtia alebo vytvorenia kľúčových diel najvýznamnejších českých skladateľov.

V roku 2024 si Česká republika pripomenie viacero významných hudobných míľnikov. Uplynie 200 rokov od narodenia Bedřicha Smetanu, jedného z najväčších českých skladateľov a zakladateľa českej národnej hudby. Zároveň si pripomenieme 150. výročie úmrtia ďalšieho hudobného velikána, Antonína Dvořáka, ktorý svojou tvorbou preslávil českú hudbu po celom svete.

Okrem týchto výročí si v roku 2024 Česi pripomenú aj 100 rokov od premiéry opery Leoša Janáčka “Príhody líšky Bystroušky”, ktorá patrí medzi jeho najznámejšie diela. Janáček je považovaný za jedného z najoriginálnejších skladateľov 20. storočia a jeho tvorba významne ovplyvnila vývoj modernej hudby.

Rok 2024 bude nepochybne patriť oslave českej hudobnej kultúry a jej významným predstaviteľom. Ich diela sú neodmysliteľnou súčasťou nielen českého, ale aj svetového hudobného dedičstva a aj po desaťročiach či storočiach si zachovávajú svoju umeleckú hodnotu a silu.

Návrat ku koreňom, Stodoua Kúty

Návrat ku koreňom, Stodoua Kúty


Details

Date:
25 mája
Time:
18:30 - 21:00
Event Categories:
, ,
Event Tags:
, , ,

Organizer

OZ Pjekné mjestečko
Phone
0908 583 520
Email
pjekne.mjestecko@gmail.com
View Organizer Website

Venue

Pjekné mjestečko o.z. – Kúty
Bratislavská 210
Kúty, 90801 Slovenská republika
+ Google Map
Phone
0908 583 520
View Venue Website

Blogy a články

Najbližšie podujatia


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>