Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Medzinárodný deň čipky, Krakovany

30 júna @ 15:00 - 20:00


Krakovany, malebná obec ukrytá v srdci Slovenska, sa aj tento rok stane dejiskom jedinečného podujatia – Medzinárodného dňa čipky. OZ Bábence Krakovany pozýva všetkých milovníkov ľudového umenia a remeselnej zručnosti, aby sa 30. júna 2024 o 15:00 zúčastnili tejto výnimočnej udalosti v priestoroch Múzea za Krakovskú bránu.

Umenie, ktoré spája generácie

Čipka je viac než len dekoratívny prvok. Je to umenie, ktoré sa dedí z generácie na generáciu a uchováva v sebe kus našej histórie a kultúrneho dedičstva. Medzinárodný deň čipky je príležitosťou vzdať hold tomuto nádhernému remeslu a všetkým šikovným rukám, ktoré ho vytvárajú.

Bohatý kultúrny program

Podujatie spestrí svojím vystúpením FSK Krakovčanka, ktorá predstaví tradičné ľudové piesne a tance z regiónu. Ich energia a radosť z hudby a tanca určite strhne všetkých prítomných. Okrem toho budú pre návštevníkov pripravené zaujímavé výstavy, ktoré predstavia rozmanitosť a krásu čipkárskych výrobkov.

Príležitosť naučiť sa niečo nové

Pre tých, ktorí sa chcú s týmto remeslom zoznámiť bližšie, je pripravený kurz paličkovania pre začiatočníkov. Pod vedením skúsených lektorov sa účastníci naučia základné techniky a postupy. Spoločné paličkovanie účastníkov o 16:00 bude skvelou príležitosťou vyskúšať si nadobudnuté zručnosti a stretnúť sa s ďalšími nadšencami.

Objavte krásu tylovej čipky

Súčasťou podujatia bude aj seminár o tylovej čipke z Myjavskej pahorkatiny. Prednášajúci odborníci priblížia históriu a špecifiká tejto jedinečnej techniky výroby čipky. Účastníci sa dozvedia zaujímavé informácie o jej pôvode, vývoji a súčasnom využití.

Oslava umeleckého remesla a tradícií

Medzinárodný deň čipky v Krakovanoch je podujatím, ktoré oslavuje krásu a hodnotu ľudovej tvorby. Je príležitosťou stretnúť sa s priateľmi, naučiť sa niečo nové a načerpať inšpiráciu. Príďte aj vy objaviť čaro tohto nádherného remesla a prežiť nezabudnuteľný deň plný umenia, tvorivosti a dobrej nálady.

Medzinárodný deň čipky, Krakovany

Medzinárodný deň čipky, Krakovany


Podrobnosti

Dátum:
30 júna
Čas:
15:00 - 20:00
Udalosť Kategórie:
, , ,
Udalosť Značky:
,

Organizátor

Obec Krakovany
Phone
033/779 85 68
Email
krakovany@krakovany.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Obec Krakovany
Obecný úrad Krakovany, Námestie sv. Mikuláša 406/4
Krakovany, 922 02 Slovensko
+ Google Map
Phone
033/779 85 68
View Miesto udalosti Website

Blogy a články

Najbližšie podujatia


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>