Nahrávam Udalosti
Fašiangový sprievod, Hlohovec – Šulekovo

Fašiangový sprievod, Hlohovec – Šulekovo

09 február 2024

V Šulekove sa uskutoční 9. februára tradičný fašiangový sprievod sprevádzaný obľúbeným obyčajom – pochovávaním basy. Podujatie, na ktoré vás srdečne pozýva folklórna skupina Šulekovo, sa nesie v duchu projektu Folklórny rok v Beregsegu.

Zraz účastníkov

Všetci záujemcovia sa môžu stretnúť o 17:00 hodine pri Starej škole na Seredskej ulici. Odtiaľ sa spoločne vydáme na farebný pochod mestom. Sprievod prevedie účastníkov pestrými ulicami – od Seredskej cez Hájsku späť na Seredskú až po Šulekovú ulicu. Finálna zastávka bude na ZŠ Vilka Šuleka, kde vrcholí celé podujatie.

Súťaž o najmasku

Nechýba ani výzva pre všetkých kreatívne naladených účastníkov. Príďte v maske a staňte sa súčasťou súťaže o tri najoriginálnejšie masky. Nech sa páči, nechajte svoju fantáziu na voľno a možno práve vaša maska zaujme porotu najviac. Na všetkých maskovaných čaká sladká odmena, takže nikto neodíde s prázdnymi rukami.

Fašiangový sprievod a pochovávanie basy v Šulekove je vynikajúcou príležitosťou, ako si užiť zimu trochu inak. Spojte sa s miestnou komunitou, oslavujte staré tradície a vytvorte si nezabudnuteľné spomienky. Nezabudnite, 9. február 2024, Šulekovo vás čaká na neopakovateľný zážitok plný folklóru, zábavy a spoločenského ducha. Tešíme sa na vašu účasť!

Fašiangový sprievod, Hlohovec - Šulekovo

Fašiangový sprievod, Hlohovec – Šulekovo

Share This Event

  • Táto udalosť už prebehla.

Podrobnosti

Dátum:
9 februára
Čas:
17:00 - 18:30
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky:
, , ,

Miesto udalosti

Stará škola, Hlohovec – Šulekovo
Sereďská 676/48
Hlohovec, 920 03 Slovenská republika
+ Google Map

Organizátor

Mesto Hlohovec