Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Európske dni archeológie, Cífer-Pác

16 júna @ 10:00 - 18:00


Máte radi dobrodružstvo a chceli by ste zažiť cestovanie v čase? Príďte na podujatie Európske dni archeológie do Cífer-Pácu a staňte sa na jeden deň archeológom. Vek tu nehrá žiadnu rolu, dôležité je len vaše odhodlanie vydať sa na pútavú cestu do histórie.

Program plný objavovania

Podujatia sa zameria na výskum a poznávanie, ktoré sú základom “detektívnej” profesie archeológa. Budete mať možnosť zapojiť sa do simulovaných archeologických vykopávok a odkryť skryté artefakty a poklady zakopané pod povrchom. Interaktívne a vzdelávacie panely vám pomôžu rozlúštiť a priradiť nájdené artefakty ku konkrétnemu obdobiu.

Aktivity pre všetkých

Program bude prebiehať v blokoch, ktoré sa začínajú vždy o 10.00, 13.00 a 16.00. Pripravené sú tri typy aktivít. Prvou je terénny výskum, kde budete pozorne sledovať svoje okolie a odhaľovať tajomstvá ukryté pod zemou. Druhou aktivitou sú simulované archeologické vykopávky, pri ktorých odkryjete to, čo sa skrýva pod povrchom. Treťou aktivitou je výskum a skladanie, kde identifikujete a popíšete nájdené artefakty.

Komentované prehliadky

Počas celého dňa budú prebiehať aj komentované prehliadky. Tie budú viesť nielen skúsení mediátori, ale aj malí nádejní archeológovia. Táto jedinečná príležitosť vám umožní hlbšie preniknúť do tajov archeológie a dozvedieť sa mnoho zaujímavých informácií.

Staňte sa archeológom na jeden deň

Neváhajte a príďte zažiť nezabudnuteľné dobrodružstvo na podujatí Európske dni archeológie v Cífer-Páci. Z kapacitných dôvodov je potrebné sa prihlásiť vopred emailom na adrese archeopark@cifer.sk alebo telefonicky na čísle +421 910 395 057. Tešíme sa na vašu účasť a spoločné objavovanie histórie!


Details

Date:
16 júna
Time:
10:00 - 18:00
Event Categories:
,
Event Tags:
,

Organizer

Archeopark Cífer-Pác
Phone
0908 645 998
View Organizer Website

Venue

Archeopark Cífer-Pác
Pác 60
Cífer, 919 43 Slovensko
+ Google Map

Blogy a články

Najbližšie podujatia


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>