Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cisárske Gbely

21 júna @ 17:00 - 19:00


Vedeli ste, že Gbely hrali významnú úlohu v bývalom Holíčskom panstve? A viete, čo Holíčske panstvo vlastne bolo a aký význam malo v historickom vývoji nášho regiónu?

Vedeli ste, že v našom okolí stále existujú budovy, ktoré boli dielom staviteľov cisárskeho dvora Márie Terézie a Františka Štefana Lotrinského?

Zaujíma vás história, architektúra, ale i miesto, kde žijete? Tak nepremeškajte unikátnu prednášku tých najzasvätenejších v problematike:

———————————————————–

PhDr. Radoslav Ragač, PhD.

– historik a archivár, bývalý riaditeľ Archívu pamäti národa a Slovenského národného archívu, bývalý generálny riaditeľ sekcie kultúrneho dedičstva Ministerstva kultúry SR a dočasne poverený generálny riaditeľ Pamiatkového úradu SR, autor a spoluautor viacerých kníh o problematike Holíčskeho panstva (Zlatý vek cisárskej rezidencie v Holíči v období Františka Štefana I. Lotrinského, Panstvá cisára Františka Štefana, Stopy hospodárskych aktivít Františka Štefana Lotrinského na cisárskom panstve Holíč, … )

Ing. arch. Michal Hučko

– zodpovedný za revitalizáciu barokových pamiatok Žrebčína a Kačenárne v Kopčanoch, aktivista za záchranu tereziánskeho dedičstva a vášnivý koníčkar

Ing. arch. Barbora Macánková

– architekta a aktivistka zaoberajúca sa tereziánskym odkazom v okolí Gbeloch spolupracujúca pri ich záchrane a obnove tereziánskych budov

———————————————————–

Prednášky sa zúčastnia ďalší odborní hostia. Súčasťou bude diskusia.

V prípade záujmu zúčastniť sa prosím potvrďte svoju účasť, aby sme vedeli vybrať adekvátne priestory. Predpoklad je foyer alebo sála KD v Gbeloch.

Tešíme sa na odborníkov i širokú verejnosť.

KD Gbely

Cisárske Gbely

Cisárske Gbely


Podrobnosti

Dátum:
21 júna
Čas:
17:00 - 19:00
Udalosť Kategórie:
, , ,
Udalosť Značky:

Organizátor

Mesto Gbely
Phone
+421 (0)34/690 64 11
Email
sekretariat@gbely.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Dom kultúry Gbely
Naftárska 2104/2
Gbely, 908 45 Slovenská republika
+ Google Map
Phone
034/662 17 64

Blogy a články

Najbližšie podujatia


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>