Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Beh Galantou – Beh oslobodenia

13 apríla @ 8:30 - 14:00

Beh Galantou

Pozývame Vás na tradičné a najväčšie športové podujatie v okrese Galanta. Beh Galantou – Beh oslobodenia sa prvýkrát uskutočnil v roku 1983. Termín konania v prvej polovici apríla je symbolický aj z dôvodu oslobodenia mesta Galanta na konci mesiaca marca.l

Oslobodzovanie celého regiónu v roku 1945 začalo totiž práve počas veľkonočných sviatkov. Dňa 25. marca 1945 začali vojská druhého ukrajinského frontu, vedené maršalom Malinovským, rozsiahle útoky. Smerované boli z maďarského územia až na južnú Moravu. Naše mesto Galanta bolo oslobodené ako prvé mesto v terajšom trnavskom regióne, a to práve 31. marca 1945.

40. ročník podujatia Beh Galantou – Beh oslobodenia sa uskutoční v sobotu, 13. apríla 2024 od 8:45 hod na Hlavnej ulici v Galante. Podujatie slávnostne otvorí primátor mesta Galanta Mgr. Peter Kolek spolu s predsedom oblastnej základnej organizácie Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Ing. Jozefom Jánskym a personálnym riaditeľom Samsungu Mgr. Marcelom Královičom. Hlavným rozhodcom bude jeden zo zakladateľov tohto podujatia, pán Vincent Slíž.

Zámerom je pozvať k športu každého

Hlavným zámerom organizátora je pozvať a k športu povzbudiť naozaj každého. Beh je preto vhodný pre popredných pretekárov, ale aj pre všetkých, ktorí športujú rekreačne a majú jednoducho záujem preveriť svoju kondíciu. Pripravené sú detské trate o dĺžke 100-1300 m (podľa veku), ďalej trať dlhá 2500 m – Beh zdravia- Samsung Run pre všetkých bez rozdielu veku či pohlavia, hlavný Beh zdravia – Beh oslobodenia o dĺžke 10 000 m a štafetový beh 4 x 2500 m.

Prioritou tohto ročníka je prekonať účastnícky rekord z roku 2018, ktorý bol 1151 bežcov.
Každý účastník (vrátane detí) dostane pamätnú medailu, zabezpečený je pitný režim či občerstvenie, deti navyše aj vstupenku do vodného sveta Galandia a chutný balíček.

Tých najlepších v poradí čakajú finančné odmeny, ocenení bežci nedostanú klasické poháre, ale hodnotné brúsené sklo. Vďaka podpore lokálnych podnikateľov máme v záverečnej tombole pre bežcov pripravených viac než 40 hodnotných cien – napríklad veľký televízor, zájazd pre štyri osoby a iné zaujímavé a hodnotné ceny. V Mestskom kultúrnom stredisku v Galante je pod skončení behu pripravený zaujímavý kultúrny program.

Beh Galantou - Beh oslobodenia – 40. ročník

Beh Galantou – Beh oslobodenia – 40. ročník

Details

Date:
13 apríla
Time:
8:30 - 14:00
Event Category:
Event Tags:
, , , ,

Organizer

Mesto Galanta
Phone
+421/31/788 43 01
Email
info@galanta.sk
View Organizer Website

Venue

Mierové námestie, Galanta
Mierové námestie č. 940/1
Galanta, 924 18 Slovenská republika
+ Google Map
Phone
+421/31/788 43 01
View Venue Website

Blogy a články

Najbližšie podujatia


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>