Piešťany: Objavte tajomstvá liečivého bahna a históriu kúpeľných domov


V máji 2024 sa v Piešťanoch, známom kúpeľnom meste na Slovensku, uskutočnia dve jedinečné komentované prehliadky. Tieto prehliadky odhalia návštevníkom fascinujúce informácie o liečivých účinkoch miestneho bahna a bohatej histórii piatich významných kúpeľných domov.

Bahno nad zlato: Spoznajte tajomstvá liečivého zdroja

Prehliadka s názvom “Bahno nad zlato” pozýva záujemcov na objavnú cestu za pochopením vzniku a liečivých účinkov sírneho bahna, ktoré preslávilo Piešťany. Turistická sprievodkyňa Mária Michalčíková prezradí, ako sa toto bahno stalo symbolom zdravia nielen pre Slovákov. Prehliadky sa konajú každú sobotu 4., 11., 18. a 25. mája o 15:00 h, so stretnutím pri Soche Barlolamača. Trvajú 70 minút a sú vhodné pre návštevníkov od 12 rokov.

5 kúpeľných domov Piešťan: Príbehy a histórie ukryté v múroch

Druhá prehliadka ponúka možnosť spoznať 200-ročnú históriu a zaujímavé príbehy piatich významných kúpeľných domov v Piešťanoch. Návštevníci sa dozvedia, ako osobnosti ovplyvnili vznik a rozvoj kúpeľných domov Irma, Napoleon, Balnea, Pro Patria a Františkove kúpele. Prehliadky sa konajú každú stredu 1., 8., 15., 22. a 29. mája o 15:00 h, so zrazom pri Soche Barlolamača. Rovnako ako prvá prehliadka, aj táto trvá 70 minút a je vhodná pre návštevníkov od 12 rokov.

Obe prehliadky predstavujú skvelú príležitosť na hlbšie spoznanie kultúrneho a historického dedičstva Piešťan. Ponúkajú jedinečný spôsob, ako zmysluplne stráviť čas v tomto krásnom kúpeľnom meste a dozvedieť sa viac o jeho bohatej minulosti a súčasnosti.

Pre ďalšie informácie a rezerváciu miesta kontaktujte certifikovanú interpretačnú sprievodkyňu Máriu Michalčíkovú na telefónnom čísle +421 33 775 7222 alebo e-mailom na maria.michalcikova@gmail.com. Pani Michalčíková pôsobí aj ako trénerka pre Interpret Europe – európske združenie pre interpretáciu pamiatok.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>