OOCR Záhorie a Kopanice hľadá najkrajšie fotografie z dvoch regiónov


Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Záhorie a Kopanice vyhlásila 7. ročník fotografickej súťaže. Je určená amatérskym aj profesionálnym fotografom. Informoval o tom výkonný riaditeľ organizácie Martin Lidaj.

Ide o tradičnú aktivitu organizácie. Vzhľadom k jej nedávnemu rozšíreniu o ďalších členov budú tento rok hodnotené dve kategórie – ZÁHORIE aj KOPANICE. „Cieľom súťaže je priblížiť najkrajšie miesta v oboch regiónoch, kde naša OOCR pôsobí,” uviedol výkonný riaditeľ Martin Lidaj.

Súťaž vnímam ako výborný marketing. Som presvedčený, že fotografie motivujú k návšteve miest, ktoré ľudia na Záhorí i na Kopaniciach bežne nepoznajú,” doplnil predseda predstavenstva OOCR Záhorie a Kopanice Zdenko Čambal.

Víťazná fotografie ročníka 2023 - Smrdácka lavička, autor: Erik Števák (cena fanúšikov)  Zdroj: OOCR Záhorie a Kopanice
Víťazná fotografie ročníka 2023 – Smrdácka lavička, autor: Erik Števák (cena fanúšikov) Zdroj: OOCR Záhorie a Kopanice

Hodnotiť budú laici aj odborníci

Súťažiaci môžu do súťaže poslať maximálne dve fotografie. Zaslať ich treba do 31. októbra 2024 na mailovú adresu livia@zahoriekopanice.sk alebo cez úložisko. Podmienkou je, aby fotografie mali dostatočné rozlíšenie a boli zhotovené na území regiónu Záhorie (v okresoch Senica, Skalica a Malacky) a v regióne Kopanice (okres Myjava).

Víťazná fotografie ročníka 2023 - Zlatnícka dolina, autor: Monika Hodáňová  Zdroj: OOCR Záhorie a Kopanice
Víťazná fotografie ročníka 2023 – Zlatnícka dolina, autor: Monika Hodáňová Zdroj: OOCR Záhorie a Kopanice

K fotografii je potrebné pripojiť meno a priezvisko autora, telefonický a mailový kontakt a informáciu o presnom mieste jej zhotovenia, prípadne názov diela.

V minulosti víťaza vyberala odborná porota a verejnosť na Facebooku. „Tento rok budú o najlepšej fotografii v každej kategórii rozhodovať iba fanúšikovia hlasovaním na sociálnej sieti,“ doplnil Martin Lidaj. Najlepšie práce budú vystavené na vernisáži, na víťazov čakajú zaujímavé ceny.

OOCR Záhorie a Kopanice hľadá najkrajšie fotografie z dvoch regiónov
OOCR Záhorie a Kopanice hľadá najkrajšie fotografie z dvoch regiónov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>