Objavte tajomstvá kaštieľov a kúrií v Senici


Múzeum Senica pripravuje od 25. apríla do 18. mája 2024 jedinečnú výstavu Kaštiele a kúrie starej Senice, ktorá vás prenesie do čias dávno minulých.

Výstava odhaľuje históriu honosných stavieb

Počas takmer mesiaca budete mať príležitosť spoznať tajomstvá kaštieľov a kúrií, ktoré kedysi dotvárali charakter mesta Senica. Výstava vám populárno-náučnou a interaktívnou formou priblíži nielen históriu týchto honosných stavieb, ale aj osudy ich obyvateľov.

Kaštiele a kúrie starej Senice

Mnohé z týchto impozantných budov sa, žiaľ, do dnešných čias nezachovali. Napriek tomu sa ich príbehy nestratili v toku času. Vďaka novej výstave v Múzeu Senica máte možnosť nazrieť do minulosti a spoznať krásu a význam týchto architektonických skvostov. Odborníci pre vás pripravili pútavú prehliadku, ktorá vám predstaví najzaujímavejšie kaštiele a kúrie starej Senice.

Osudy obyvateľov honosných stavieb

Výstava sa však nevenuje len samotným stavbám, ale aj ľuďom, ktorí v nich žili a pôsobili. Prostredníctvom rôznych exponátov a interaktívnych prvkov sa dozviete viac o osudoch šľachticov, významných rodín a osobností, ktoré svoje životy spojili s týmito nádhernými sídlami. Ich príbehy vám priblížia atmosféru a životný štýl vyšších spoločenských vrstiev v minulosti.

Nenechajte si ujsť túto jedinečnú príležitosť

Nenechajte si ujsť túto jedinečnú príležitosť nahliadnuť do tajomstiev kaštieľov a kúrií v Senici. Navštívte Múzeum Senica od 25. apríla do 18. mája 2024 a vydajte sa na vzrušujúcu cestu do minulosti. Výstava je prístupná počas otváracích hodín múzea na adrese Štefánikova724/20 v Senici.

Kaštiele a kúrie starej Senice

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>