Letisko Piešťany štartuje novú sezónu, chce prekonať rekordný rok 2023


Letisko Piešťany, ktorého väčšinovým akcionárom je Trnavský samosprávny kraj, je pripravené na letnú sezónu. Tá prinesie nielen viac letov do obľúbených dovolenkových destinácií, ale aj obnovenie pravidelného leteckého spojenia s Izraelom. Vďaka tomu sa očakáva nárast počtu zahraničných turistov v regióne.

Viac letov do Egypta a Turecka

Letná sezóna na piešťanskom letisku odštartuje už 13. mája prvým letom do egyptskej Hurghady. Novinkou je, že lety do tejto destinácie budú premávať celoročne, a to raz týždenne. Od 17. mája pribudnú aj lety do tureckej Antalye, kam sa bude lietať až päťkrát týždenne.

Radi by sme minimálne nadviazali na minuloročné čísla, v čom nám pomáhajú aj dobré vzťahy s cestovnými kanceláriami,“ hovorí výkonný riaditeľ Letiska Piešťany Bohumil Klečák.

Letisko Piešťany Autor: Vladimír Miček
Letisko Piešťany Autor: Vladimír Miček

Obnovenie pravidelného spojenia s Izraelom

Veľkým úspechom je spustenie pravidelného leteckého spojenia medzi Tel Avivom a Piešťanmi, ktoré je predbežne naplánované na 22. mája. Cieľom je prilákať do regiónu viac izraelských turistov, pre ktorých sú piešťanské kúpele veľmi atraktívne.

Za veľký úspech považujem aj spustenie pravidelného leteckého spojenia Tel Aviv – Piešťany, na ktorom sme intenzívne participovali s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Trnavský kraj,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Rekordný rok 2023

Minulý rok bol pre piešťanské letisko rekordný. Vybavených bolo vyše 27.000 cestujúcich, čo je historicky najvyššie číslo. Tržby letiska dosiahli 1,9 milióna eur, čo predstavuje 65-percentný nárast oproti roku 2022.

Letisko Piešťany Autor: Vladimír Miček
Letisko Piešťany Autor: Vladimír Miček

Investície do infraštruktúry letiska

Okrem rozšírenia letov sa plánujú aj investície do skvalitnenia infraštruktúry letiska. Stavebné povolenie na výstavbu hangárov získala spoločnosť Cirrus. V riešení sú aj ďalšie zmluvy s investormi ktorí už na letisku pôsobia.

Trnavský samosprávny kraj plánuje tiež vybudovať integrované parkovisko s kapacitou takmer 200 miest, ktoré zvýši komfort cestujúcich a návštevníkov Piešťan.

Unikátne zážitky v Trnavskom kraji

Trnavský kraj ponúka zahraničným turistom okrem tradičných produktov a služieb aj nové aktivity zamerané na prírodu a zážitky. Medzi ne patria napríklad cyklotúlačky, lesopotulky, ryžovanie zlata či splavy a aktivity na vode.

Zahraniční, najmä izraelskí návštevníci, prichádzajú do našej destinácie práve kvôli tomu, aby si užili tú prírodu a tú scenériu, ktorú doma nemajú,“ hovorí Agáta Mikulová, výkonná riaditeľka KOCR Trnavský kraj. Veľkej obľube sa tešia aj ochutnávky vína, medoviny, ktoré sú spojené s návštevou výnimočných miest ako Medolandia či areál v Smoleniciach.

Vďaka rozšíreniu leteckého spojenia, investíciám do infraštruktúry letiska a atraktívnej ponuke zážitkov v regióne sa očakáva ďalší nárast počtu zahraničných návštevníkov Trnavského kraja. Letná sezóna na piešťanskom letisku tak prinesie nové možnosti nielen pre cestovateľov, ale aj pre rozvoj cestovného ruchu v celom regióne.

Župan Trnavského kraja Jozef Viskupič, výkonný riaditeľ Letiska Piešťany Bohumil Klečák a výkonná riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu Agáta Mikulová predstavili novinky tohtoročnej sezóny na letisku Piešťany. Autor: Vladimír Miček
Župan Trnavského kraja Jozef Viskupič (vľavo), výkonný riaditeľ Letiska Piešťany Bohumil Klečák a výkonná riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu Agáta Mikulová predstavili novinky tohtoročnej sezóny na letisku Piešťany. Autor: Vladimír Miček

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>