Gbely ožívajú v máji bohatým programom


Mesto Gbely sa v máji 2024 premení na centrum kultúrnych, športových a spoločenských podujatí. Slovenský rybársky zväz, MO Holíč, odštartuje mesiac detskými rybárskymi pretekmi do 10 rokov a zahajovacími rybárskymi pretekmi na Adamovských jazerách.

Milovníci nordic walkingu si prídu na svoje vďaka Centru zdravého pohybu, ktoré organizuje prvomájovú prechádzku, forest walking a základný kurz techniky NW. Honda klub Gbely pozýva na 19. zraz Japan street parking, ktorý sa uskutoční na parkovisku za gbelskou benzínkou s následným presunom k Adamovským jazerám.

Významnou udalosťou bude posvätenie novozrekonštruovanej Kaplnky sv. Jána na Švermovej ulici, na ktoré pozýva Rímskokatolícky farský úrad. ZŠ s MŠ Gbely sa postará o ekológiu prostredníctvom tradičného zberu papiera na zbernom dvore.

Šachový turnaj, medzinárodný deň múzeí a stand-up comedy

Slovenská šachová organizácia v spolupráci s mestom Gbely a ŠK Gbely usporiada šachový turnaj Slovakia chess open v bare Hokejka. Pri príležitosti medzinárodného dňa múzeí bude otvorená Mestská a naftárska expozícia v budove DPS 2 na Hudecovej ulici.

Mesto Gbely a spoločnosť Silné reči s.r.o. pozývajú na stand-up comedy show Silné reči v Dome kultúry Gbely. Endy dance group pripraví raňajky v meste v parku pri Dome kultúry, ak to počasie dovolí.

Športové podujatia a kultúrne vystúpenia

Mesto Gbely, ZŠ s MŠ Gbely a TTSK organizujú XVI. ročník Záhoráckej olympiády na ľahkoatletickom ihrisku v areáli ZŠ s MŠ Gbely. Základná umelecká škola Gbely pozýva na absolventský koncert žiakov v Dome kultúry.

Gbelskí motorkári (S3GA) v spolupráci s kňazom pripravujú požehnanie motoriek pred kostolom. Pre najmenších je k dispozícii detský kútik v Dome kultúry Gbely.

Fanúšikovia futbalu si prídu na svoje vďaka zápasov mužov, dorastu, mladších žiakov a prípraviek. Gbely tak ponúkajú pestrý program pre všetky vekové kategórie a záujmy. Podujatia prispejú k oživeniu mesta a ponúknu príležitosť na stretnutia, zábavu a športové vyžitie.

Gbely - program podujatí na máj 2024
Gbely – program podujatí na máj 2024

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>