Galantské trhy


Mesto Galanta pozýva svojich obyvateľov a širokú verejnosť na svoje  najväčšie kultúrno-spoločenské podujatie XXXVIII. ročník Galantských trhov – Galántai Vásár, ktoré sa uskutoční v dňoch 8.-10.augusta 2024.

Galantské trhy každoročne navštívi viac ako 15 000 návštevníkov. Súčasťou Galantských trhov je viacero stanovíšť. Celá Hlavná ulica, ktorá bude počas týchto troch dní uzavretá pre všetky vozidlá, ďalej mestský park, amfiteáter aj mestská tržnica, kde bude pivný festival. Na Mierovom námestí, na parkovisku pri OD Mladosť a v parku budú zábavné atrakcie. V mestskom parku bude pripravená pre návštevníkov aj remeselnícka či tradičná vínna ulička. Tá bude tento rok obohatená o možnosť zúčastniť sa na riadenej degustácii vína v severnom krídle Novogotického kaštieľa pod taktovkou profesionála.

Galantské trhy čaká 38. ročník

Galantské trhy sú známe svojou nezabudnuteľnou rodinnou atmosférou. Tá už 38 rokov láka hostí a množstvo návštevníkov z blízkeho či ďalekého okolia. Trhy sa tradične začínajú historickým sprievodom mestom po Hlavnej ulici. Po ňom nasleduje v mestskom parku slávnostný príhovor primátora mesta Galanta Petra Koleka, ktorý Galantské trhy oficiálne otvorí.

Tradičné remeselné stánky, bohatá gastronómia, degustácia vín od lokálnych či zahraničných výrobcov, športové súťaže, úžasná hudba či koncerty skvelých umelcov a mnoho ďalších zábavných aktivít pre celú rodinu sú len niektoré z atrakcií, ktoré na návštevníkov čakajú počas týchto troch dní.

Na nádvorí Novogotického kaštieľa budú počas všetkých troch dní vo večerných a nočných hodinách vystupovať rôzni interpreti. Napríklad The Backwards, Basawell či Mátyus. Najväčším kultúrnym lákadlom sú hlavné vystúpenia kapiel a zoskupení na amfiteátri. Vo štvrtoktam vystúpi skupina Medial Banana, ale aj speváčka Sima. V piatok zahrajú a zaspievajú Republik Tribute Band a EDDA Művék z Maďarska. V sobotu ukončí trhy záverečný koncert v podaní Dalibora Jandu so skupinou Prototyp a po nich nastúpi kapela Horkýže Slíže.

Galantské trhy
Galantské trhy

Predpredaj začína 8. júla

Predpredaj vstupeniek  na kultúrny program v amfiteátri spúšťa mstoe od pondelka 8. júla 2024. V predaji bude obmedzené množstvo lístkov a to v počte 2000 kusov na každý deň. Obyvatelia s trvalým pobytom v meste Galanta, ktorí sú vlastníkmi karty obyvateľa – GalaKARTY, majú možnosť zakúpiť si vstupenku v predpredaji na každý dvoj-koncert so zľavou 50%, za symbolických 5 EUR.

Mesto pozýva nielen obyvateľov mesta Galanta, ale aj širokú verejnosť na trojdňovú oslavu. Tá bude plná vzrušujúcich podujatí, chutných jedál či lahodných nápojov, a najmä príjemnej spoločnosti. Galantské trhy 2024 vás zaručene očaria a zanechajú vo vás nezabudnuteľné spomienky!

Galantské trhy
Galantské trhy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>