Festival medzinárodných kuchýň v Ružindole


Obyvatelia obce Ružindol pri Trnave pripravia jedlá z rôznych svetových krajín na 2. ročníku lokálneho podujatia festival medzinárodných kuchýň v sobotu 2. septembra.

Festival medzinárodných kuchýň sa začne o 17.00 h na verejnom priestranstve za kultúrnym domom. Návštevníci si budú môcť pochutiť na rôznych zahraničných špecialitách. Tie pripravia obyvatelia s pôvodom z rôznych krajín a ukážu umenie z ich medzinárodných kuchýň.

Po úspechu vlaňajšej akcie sme sa rozhodli medzinárodnú kuchyňu opäť priniesť do Ružindola. Pôvodne plánované komunitné podujatie sa behom pár hodín zmenilo na akciu, ktorá prilákala ľudí zo širokého okolia. V našej obci žije desať rôznych národností, ktorých zástupcovia v sobotu ponúknu návštevníkom tradičné jedlá svojej kuchyne,“ hovorí Peter Galanský, starosta obce Ružindol.

Festival ponúkne oveľa viac ako len kulinárske umenie. Okrem bohatej palety exotických jedál sa návštevníci budú môcť dozvedieť príbehy o miestach, z ktorých pochádzajú už terajší obyvatelia Ružindola, a tak spoznať ich kultúrne dedičstvo.

Jedlo je asi jediná univerzálna vec, ktorá má silu spájať všetkých ľudí bez ohľadu na kultúru,“ dodáva Peter Galanský.

Hodovanie počas prvého septembrového víkendu doplnia aj degustácie vín od tamojších vinárov a o kultúrny program sa postará Peter Leto. Vstup je pre všetkých voľný.

Viac informácií o podujatí na stránke obce: https://www.ruzindol.sk/obcan/aktuality/pozvanka-na-festival-medzinarodnych-kuchyn-1945sk.html


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>